Projekty nadačního fondu Soni Červené

Pokud máte zájem o podporu Nadačního fondu Soni Červené, vyplňte formulář níže. Umělecká rada pak posoudí vaši žádost a budeme vás kontaktovat.

Pokud se chcete stát mecenášem talentovaných hudebníků a zpěváků a podpořit je v jejich kariéře, uvítáme Vaši pomoc.

Podpora studia Anny Moriové

Nadace Soni Červené podpořila studium Anny Moriové na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien

Pražský filhramonický sbor

Nadační fond Soni Červené navázal spolupráci s Akademií Pražského filharmonického sboru. Podle stávající smlouvy bude po tři následující sezony podporovat pěveckou výchovu mladých akademiků ve všech hlasových oborech, mimo jiné jejich studium, účast v operních projektech i na zahraničních zájezdech sboru a vystoupení v samostatném koncertu a cappella.

Akademie ponese název Akademie Pražského filharmonického sboru k poctě Soni Červené.

Tereza Papoušková

Nadace Soni Červené poskytla finanční příspěvek určený pro studia na Universität der Kunste Berlin.

Světová premiéra oratoria o sv. Ludmile

Vladislavský sál Pražského hradu bude hostit vyvrcholení oslav připomínajících svatou Ludmilu, první českou panovnici a světici, od jejíhož zavraždění uplyne 1 100 let. 19. září se stane dějištěm premiéry nového oratoria k její poctě Nádech věčnosti, jehož autorem je skladatel a dirigent Jan Zástěra. Uvedení bude mimořádné i tím, že půjde o částečně scénické provedení v režii Jiřího Heřmana a roli sv. Ludmily ztvární legendární Soňa Červená. Koncert pod záštitou prezidenta České republiky pořádá Arcibiskupství pražské ve spolupráci s nadačním fondem Bohemian Heritage Fund a Nadačním fondem Soni Červené. Diváci jej mohou sledovat a poslouchat v živých přenosech České televize a Českého rozhlasu, a to od 20:15.

Finanční podpora studia v zahraničí

Marie Šimůnková vyjela v zimním semestru 2023/2024 na studijní pobyt na Conservatorio di Giuseppe Verdi v Miláně. Pod vedením italské profesorky Marie Mastino zde pokračuje v magisterském studiu operního zpěvu.

V současnosti ji čekají ještě dva týdny klasické výuky, během nichž má nastudovat roli z libovolné italské opery. Výsledná interpretace bude součástí závěrečných zkoušek na konci února.

Nadační fond Soni Červené uděluje 1. cenu
v kategorii operní naděje ženy

Přední pěvečtí členové odborné poroty Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka udělují své příležitostné zvláštní ceny. Další osobností, která dotuje významnou cenu, doplňuje od letošního ročníku in memoriam Soňa Červená. Nadační fond Soni Červené uděluje 1. cenu v kategorii operní naděje ženy v hodnotě 6000,-Kč.

Gratulujeme letošní výherkyni Anně Flajšmanové.

Podpora zahraničního studia Vojtěcha Pelky

V roce 2022 podpořila nadace Soni Červené zahraniční studium nadaného kontratenoristy Vojtěcha Pelky. Díky sponzorství mohl Vojtěch vycestovat do Innsbrucku, kde se mohl dále zdokonalovat a rozvíjet své hudební dovednosti. Tato zkušenost nejen posílila jeho umělecké nadání, ale také otevřela nové možnosti a příležitosti pro jeho budoucí kariéru. Nadace Soni Červené tímto způsobem aktivně přispívá k podpoře mladých talentovaných jedinců a k obohacení hudební scény nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi.

Podpora festivalových koncertů Horn Fest Praha

V období srpna až září roku 2023 se nadace Soni Červené stala podporovatelem festivalu Horn Fest Praha.

Horn Fest Praha je jedinečný festival v jehož programu je spojující jeden nástroj a sice lesní roh. Vzniknul v roce 2020 z iniciativy celosvětově uznávaného českého hornisty a dirigenta Radka Baboráka. Horn Fest Praha je pro rok 2023 cyklus 4 koncertů, který zachovává a dále rozvíjí více než 340 letou tradici lesního rohu v Česku. Koncerty jsou vždy v různém nástrojovém obsazení, tak aby vynikla všestranná pojivost tohoto hudebního nástroje. Programy jsou proto velmi pestré jednak po žánrové, ale taktéž po hudebně epochální stránce a jsou sestaveny tak, aby na každém koncertě byla zdůrazněna jiná poloha lesního rohu – lovecká, romantická, parforsní, historická, moderní, filmová, jazzová. Není to ale tak, že by ve všech uváděných skladbách hrál lesní roh prim, naopak se snažíme zdůraznit jeho skvělou pojivost s dalšími nástroji. Obdobný festival/cyklus není na pražských pódiích možné spatřit. Radek Baborák si k sobě zve jen špičky z oboru, což zajistí provedení, které nemá obdoby

Podpora pěvců v rámci koncertu Pěvissimo

Nadace Soni Červené podpořila čtyři talentované pěvce, kteří se stali hlavními hvězdami festivalového koncertu Pěvissimo, který se konal v rámci festivalu Zlatá Pecka ve Fibichopvě sálu v Chrudimi.
Miloš Horák, Daniel Kfelíř, Robin Červínek a Jaroslav Patočka - těmto umělcům podpora od nadace Soni Červené pomohla nejen dosáhnout svého potenciálu, ale také přispěla k obohacení hudebního a kulturního dění v regionu.